کف پوش های چوبی و نحوه نگهداری و تمیز کردن آنها

انتخاب بهینه فرش در دکوراسیون
نکاتی برای انتخاب بهینه فرش در دکوراسیون
دسامبر 27, 2020
پاک کردن لکه شمع از روی پارکت
چگونه لکه شمع را از روی کف پوش چوبی پاک کنیم؟
ژانویه 18, 2021
نمایش همه

کف پوش های چوبی و نحوه نگهداری و تمیز کردن آنها

نگهداری و تمیز کردن کف پوش های چوبی

کف پوش های چوبی در منازل علاوه بر زیبایی بی نظیری که دارند.حس خاکی بودن، راحتی و گرما را به منزل می دهد. این کف پوش ها کاملا مقرون به صرفه بوده. و در صورتی که از انها درست نگهداری شود. برای ده سال باقی می مانند. در این مقاله اصفهان پرده نحوه نگهداری و تمیز کردن کف پوش های چوبی را به شما آموزش می دهد:

قدم اول:

از جارو برقی برای برداشتن خاک، موی حیوانات خانگی و سایر چیزهایی استفاده کنید که می توانند کف پوش شما را بخراشند. هرگز از سری های جاروبرقی که دارای شیار است استفاده نکنید. چون ممکن است که به سطح شما آسیب برساند. از سری های براش جارو استفاده نمایید. بر اساس اینکه چه تعداد افرادی در منزل زندگی میکنند. تمیز کردن کف پوش منزل حداقل یک بار در هفته باید انجام شود.

قدم دوم:

پاک کننده های گرد و غبار، جرم ها و کثیفی هایی را که در طول سال ها ماندگار شده است را از بین نمیبرد. برای آنکه بتوانید تمیزکاری اساسی داشته باشید باید از تمیز کننده های مایع استفاده نمایید. برای این منظور تمیز کننده های مخصوص چوب عالی هستند. البته می توانید در منزل با ترکیب یک واحد سرکه با ۱۰ واحد آب یک تمیز کننده عالی برای کف پوش چوب خود بسازید. البته برای افزایش قدرت تمیز کنندگی آن می توانید یک قطره صابون مایع به آن بیفزایید.

جدا از اینکه چه تمیز کننده ای را انتخاب نمایید. روش تمیز کردن این کف پوش ها یک روش یکتاست. اسفنج خود را داخل محلول تمیزکننده ببرید و سپس آن را بر روی سطح کف پوش بکشید تا جرم ها کاملا تمیز شود. باید توجه داشته باشد که آب اضافی را حتما با یک حوله خشک و تمیز جمع کنید. زیرا که مایعات به کف پوش چوبی آسیب می رساند.

یک روش جالب دیگر برای تمیز کردن کف پوش چوبی، استفاده از آب جوش به همراه دو عدد چای کیسه ای می باشد. اجازه دهید که دو عدد چای کیسه ای برای چند دقیقه در آب جوش باقی بماند. سپس با استفاده از یک اسفنج و محلول به دست آمده کف پوش را تمیز نمایید. توجه داشته باشید که در این روش نیازی به صابون مایع نیست. وقتی که کف پوش چوبی خود را با این روش تمیز نمایید، خواهید دید که بسیار براق می شود.

قدم سوم:

پوشاندن خراش های وارد شده بر کف پوش چوبی بعد از تمیز کردن آن، یکی از کارهایی است که باید انجام شود. برای این کار می توانید یک عدد مداد شمعی همرنگ کف پوش خود بردارید و روی خراش بکشید تا کاملا آن را محو نماید. سپس با استفاده از یک سشوار، از بالا به آن حرارت دهید. تا مداد شمعی ذوب شده و کاملا خراش را پر نماید.

در اخر توصیه اصفهان پرده به شما ان است که در زیر مبلمان خود حتما از محافظ استفاده نمایید تا باعث ایجاد خراش بر روی کف پوش چوبی شما نشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 4 =