چگونه لکه شمع را از روی کف پوش چوبی پاک کنیم؟

نگهداری و تمیز کردن کف پوش های چوبی
کف پوش های چوبی و نحوه نگهداری و تمیز کردن آنها
ژانویه 3, 2021
اشتباهات رایج در دکوراسیون های داخلی
اشتباهات رایج در دکوراسیون داخلی منازل ۱
ژانویه 31, 2021
نمایش همه

چگونه لکه شمع را از روی کف پوش چوبی پاک کنیم؟

پاک کردن لکه شمع از روی پارکت

اگر لکه شمع بر روی سطح کف پوش چوبی شما ریخته شد. مضطرب نشوید، اصفهان پرده راهکارهای ساده ای برای پاک کردن آنها دارد. اول از همه اجازه دهید که موم شمع خشک شود و زمانی که هنوز گرم است اقدام به پاک کردن آن نکنید. زمانی که موم خشک شد می توانید به راحتی و بدون صدمه زدن به کف پوش چوبی خود، آن را به راحتی پاک نمایید.

برای پاک کردن لکه شمع کافی است که یکی از راه حل های زیر را به کار ببرید. و در نهایت با کشیدن پولیش بر روی سطح کف پوش خود دوباره آن را براق کنید.

وسایلی که نیاز دارید:
  • یک تکه یخ
  • یک کارت ویزیت سفت ( ترجیحا پلاستیکی)
  • سشوار
  • پولیش چوب
  • پارچه نخی
پاک کردن شمع با یخ:

استفاده از یخ یکی از راه های ساده برای پاک کردن موم شمع از روی پارکت و سطوح چوبی با حداقل صدمه می باشد. روش کار به این صورت است که سی ثانیه تکه یخ را بر روی موم آب شده قرار دهید ( حتی اگر موم خشک شده این کار را انجام دهید).  اگر موم شمع هنوز نرم می باشد باید تکه یخ را یک الی دو دقیقه بر روی آن قرار دهید. با استفاده از یک کارت ویزیت ، سعی کنید که موم شمع سرد شده را پاک نمایید.

سعی کنید هیچگاه سطح چوبی را نخراشید. در اخر سطح کف پوش خود را با یک پارچه نخی تمیز نمایید. توجه داشته باشید که تمامی قطره آب ذوب شده از یخ را از سطح چوبی پاک نمایید . زیرا ماندن آب بر روی سطوح چوبی باعث آسیب رساندن به آن می شود. اگر همچنان اثراتی از موم شمع روی سطح پارکت خود مشاهده میکنید. حتما از پولیش چوب برای از بین بردن آن استفاده نمایید. برای استفاده از پولیش باید این نکته را در نظر داشته باشید که پولیش چوب را در سطح بیشتری نسبت به نقطه ای که روی آن شمع ریخته است بکشید تا این نقطه کمتر به چشم اید.

پاک کردن شمع با یخ

پاک نمودن موم شمع با استفاده از گرما:

حرارت سشوار را روی حالت متوسط قرار دهید. و آن را بطور مستقیم بر روی موم آب شده شمع بگیرید. فاصله شسوار از موم آب شده باید حدود ۳۰ سانتی متر باشد. این امر باعث می شود که موم کاملا آب شده و به راحتی از روی زمین پاک شود.

زمانی که موم نرم شد، با استفاده از لبه پلاستیکی یک کارت ویزیت،‌ سعی کنید که این قطره های شمع را جمع آوری نمایید.

بعد از جمع کردن تمام قطره های شمع، اگر هنوز اثری از آنها بر روی کف پوش چوبی قرار داشت، باید سعی کنید که با پولیش چوب آن را پاک نمایید.

پاک کردن شمع با سشوار

کارهایی که نباید انجام دهید:
  • هیچ گاه برای پاک کردن موم شمع از روی کف پوش چوبی، از مواد شیمیایی استفاده نکنید. چرا که این مواد باعث از بین رفتن سطح چوبی می شود.
  • از سیم ظرفشویی و یا مواد مشابه برای پاک کردن شمع از روی کف پوش استفاده نکنید. این ابزارها برای پاک کردن مواد سخت به کار می روند. و باعث آسیب به کف پوش شما خواهند شد.
  • هیچ گاه سعی نکنید که برای پاک کردن شمع از چاقو یا سایر وسایل آشپزخانه استفاده کنید. این کار باعث ایجاد خراش بر روی کف پوش چوبی شما می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − یازده =