نکاتی برای انتخاب بهینه فرش در دکوراسیون

طراحی داخلی فضا های کوچک
طراحی دکوراسیون فضا های کوچک و ایده هایی برای بهتر شدن آنها
دسامبر 20, 2020
نگهداری و تمیز کردن کف پوش های چوبی
کف پوش های چوبی و نحوه نگهداری و تمیز کردن آنها
ژانویه 3, 2021
نمایش همه

نکاتی برای انتخاب بهینه فرش در دکوراسیون

انتخاب بهینه فرش در دکوراسیون

یافتن فرش مناسب برای هر قسمت از منزل که با دکوراسیون نیز همخوانی داشته باشد. کار ساده ای نیست. امروزه به لطف وجود اینترنت انتخاب های نامحدودی برای انتخاب فرش وجود دارد اما این یک موهبت نیست! چرا که وجود انتخاب های متعدد باعث سردرگمی می شود. اصفهان پرده اینجاست تا شما را در یافتن بهترین گزینه یاری کند.

راز ما چیست؟ مقیاس، سبک و عملکرد.

اگر در زمان خرید فرش، مقیاس ، سبک و عملکرد دکوراسیون خود را در اولویت قرار دهید. در کمترین زمان قادر خواهید بود یک فرش متناسب با طراحی و دکوراسیون منزل خود خریداری نمایید.

اهمیت سایز فرش:

اگر فرش زیاد از حد کوچک باشد یک حس ناخوشایند و کاستی در دکوراسیون ایجاد می کند. و اگر فرش زیاد از حد بزرگ بوده و کل فضای اتاق را پر کند حس خفگی و کوچک بودن فضا را القا می کند. بنابراین در هنگام خرید فرش توصیه اصفهان پرده به شما این است که اندازه دقیق فضای خود را بگیرید و به تناسب آن اقدام به خرید نمایید.

یکی از استانداردهای اندازه گیری فضا آن است که فرشی که برای اتاقی انتخاب می شود باید حدودا دو فوت از کوتاهترین دیوار اتاق کوچکتر باشد. برای مثال اگر یک اتاق ۱۰ در ۱۲ دارید ، فرش مناسب آن ۸ در ۱۰ می باشد.

برای یک چیدمان بی نقص باید نکات زیر را در نظر داشته باشید:
  • فرش ها بعنوان جدا کننده فضاها به کار می روند. پس نباید کل فضا را فرش کرد و نباید فرش ها را به هم جفت نمود.
  • فرش باید کاملا یا تا حدی، در زیر مبلمان اصلی اتاق قرار گیرد. اگر مایل هستید که از فرش کوچکتری استفاده کنید باید اندازه آن بنحوی باشد که پایه های جلویی مبل روی آن قرار گیرند.

در آخر این نکته را یاد آور میشویم که در طراحی دکوراسیون داخلی باید فرش ها را بعنوان دیوار ششم در نظر بگیرید. چون که فرش ها ابعاد بصری زیادی از فضا را به خود اختصاص می دهند باید انتخاب آنها هماهنگ با سبک و طراحی داخلی شما باشد.

مقالات مرتبط: 

تفاوت پارکت و لمینت در کفپوش منازل

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 3 =