طراحی دکوراسیون فضا های کوچک و ایده هایی برای بهتر شدن آنها

آینه دکوراتیو
آینه دکوراتیو و تاثیر آن در دکوراسیون داخلی
نوامبر 23, 2020
انتخاب بهینه فرش در دکوراسیون
نکاتی برای انتخاب بهینه فرش در دکوراسیون
دسامبر 27, 2020
نمایش همه

طراحی دکوراسیون فضا های کوچک و ایده هایی برای بهتر شدن آنها

طراحی داخلی فضا های کوچک

برای داشتن بهترین دکوراسیون و طراحی خصوصا در فضا های کوچک باید به متخصصین این فن مراجعه کنید. و یا با تحقیق و بررسی دکوراسیون های مختلف، ایده های خود را عملی سازید. همانطور که متخصص دکوراسیون داخلی ریتا کوینگ میگوید: همیشه وقتی یک اتاق کوچک داریم به نظر می رسد که نمیتوان یک فضای خیلی خاص ایجاد کرد. با اینکه دکوراسیون یک فضای کوچک می تواند چالش بر انگیز باشد اما مطمئنا یک تجربه خاص و منحصر به فرد خواهد بود.

از ایده پردازی در مورد فضاهای کوچک نترسید. اما برای داشتن یک دکوراسیون ایده آل حتما تحقیق کنید ، ایده ها را ببینید و از آنها استفاده کنید. در نهایت خواهید دید که نتیجه کار فوق العاده زیبا و خاص خواهد بود.

ریتا صحبت خود در مورد دکوراسیون فضاهای کوچک اینگونه ادامه می دهد.: معمولا اتاق های کوچک در منازل نادیده گرفته می شوند. و بیشتر بعنوان انباری از آنها استفاده می شود. در آنها مبلمان هایی نا هماهنگ قرار می دهیم و بعد متعجبیم که چرا اینقدر بد به نظر می رسند! نکته خوبی که در مورد فضاهای کوچک وجود دارد این است. که نیاز کمتری به وسایل داریم. همچنین اگر با کمی عشق به آن نگاه کنید. خواهید دید که میتواند یک مکان دنج برای استراحت شما باشد.:  میل کردن شام در جلوی تلوزیون زمانی که روی مبل راحتی خود نشسته اید. چقدر لذت بخش خواهد بود

یا شاید نیاز به یک مکان برای مطالعه داریدکه می توانید با گذاشتن یک کتابخانه کوچک و یک صندلی یک مکان دنج را برای خود بسازید . اتاق های کوچک ایده آل ترین فضاها برای این مکان ها هستند.

در ادامه چند نمونه از ایده های زیبا برای طراحی فضا های کوچک را داریم:

ایده برای فضای زیر راه پله

فضای خالی زیر راه پله یک انتخاب کلاسیک برای فضاسازی بیشتر است. همانطور که در عکس بالا میبینیم این فضا با پارچه های رنگارنگ و قفسه های کتاب بطور زیبایی تزیین شده و جلوه خاصی دارد .همچنین برای نشیمن گاه آن نیز یک نیمکت بطور هوشمندانه ای طراحی شده است.


دکوراسیون مناسب فضاهای کوچک

طراح این عکس خانم اما گرانت در مورد این مکان می گوید: دوست داشتم که آشپزخانه حس باز و خوبی داشته باشد . میخواستم آین مکان با تمام شیشه ها و سرامیک هایش از بیرون دیده شود. رنگ آمیزی همه چیز به رنگ سفید و استفاده از میز شیشه ای باعث باز تر کردن فضا می شود.


 

دکوراسیون مناسب فضاهای کوچک

در اینجا یک ساختمان کوچک داریم. که با طراحی مناسب داخلی از تمامی فضای آن به طور بهینه استفاده شده است. این خانه یک خوابه است و دارای یک آشپزخانه اپن است که بطور یک پارچه با اتاق نشیمن ترکیب شده است.


این مکان قبلا بعنوان مغازه و پس از آن بعنوان رستوران استفاده می شد. سپس صاحب خوش ذوق آن با ایجاد یک آشپزخانه کوچک و یک اتاق نشیمن آن را به مکان دنج تبدیل نمود. استفاده از رنگ های روشن و سفید در این دکوراسیون حس بازی و فضای بیشتر را القا می کند. این عکس نمونه یک طراحی عالی برای فضا های کوچک می باشد.


در اینجا طراح داخلی از اتاق رختکن یک اتاق خواب کوچک و زیبا ایجاد نموده است .

واضح است که با حذف تخت از این فضا، مکان برای گذاشتن کمد و دراور باز شده و میتوان از آن برای رختکن استفاده نمود.

دکوراسیون فضاهای کوچک

مالکان این منزل در لندن به طراح داخلی این امکان را دادند تا با ایجاد تغییرات ساختاری، فضای مناسبی را که نیاز داشتند برای آنها فراهم کند. تا مجبور به تعویض خانه نباشند. طراح یک سوله در باغ سبزیجات آنها ایجاد نمود که در آن یک تخت استراحت روزانه قرار دارد و در زیر این تخت دراوری برای قرار دادن وسایل تعبیه شده است.


دکوراسیون فضاهای کوچک

پستوهای موجود در منازل از فضاهای کوچک و عجیبی است که غالبا بدون استفاده باقی می مانند و یا از آنها بعنوان صندوق خانه استفاده می شود. اما در اینجا طراح داخلی با رنگ آمیزی این فضا به رنگ خاکستری، و تبدیل این فضا به خشک کن لباس بهترین استفاده را از این فضا برده است.


دکوراسیون فضاهای کوچک

همانگونه که در شکل بالا میبینید. طراحی داخلی این فضا یکی از چالش برانگیز ترین طراحی ها ست چرا که فضای موجود بسیار محدود می باشد. در اینجا طراح برتر مجله کاترین پولی ، مسئولیت فضاسازی این اتاق را داشته است . او در این باره می گوید:

در نظر داشتم فضایی را برای بزرگسالان یا کودکان ایجاد کنم که در آن حس آرامش داشته و مکان دنج آنها باشد.

دیوارها بصورت دستی رنگ شده اند و با افزودن وسایل طرح قدیمی به این فضا شخصیت داده شده است. بطوری که دکوراسیون این اتاق کاملا متفاوت از سایر فضای منزل می باشد.


دکوراسیون فضاهای کوچک

این آشپرخانه کوچک دیزانی به سبک قرن ۱۸ دارد. مجموعه ای از کاسه های سفالی و کوزه های قدیمی در کنار پنجره سنگی قرار داده شده. که نمای زیبا و قدیمی به این آشپزخانه می دهد. همانطور که در شکل مشخص است .در کنار اجاق گاز یک فضای باریک قرار داده شده. که برای چیدمان وسایل از آن استفاده می شود. همچنین قلاب های S  مانندی در بالای اجاق گاز قرار داده شده. که برای آویزان کردن ماهی تابه به کار میرود. این چیدمان کلاسیک ترین نوع سازماندهی در آشپزخانه های کوچک می باشد.


دکوراسیون فضاهای کوچک

برای فضاسازی بیشتر در آشپزخانه می توان کابینت های بالای سینک را حذف کرده و به جای آن از قفسه های باز استفاده نمود.

این طراحی باعث می شود که نور بیشتری به فضا وارد شده و فضای آشپرخانه را بازتر نشان دهد.


دکوراسیون فضاهای کوچک

در این عکس میبینیم که پنل پشت تخت چندین استفاده دارد: سیم های چراغ خواب از داخل آن رد می شوند. در واقع کاوری برای سیم ها می باشد. گوشه های این پنل تراشیده شده تا بعنوان میز کنار تخت ار آن استفاده شود. قفسه بالایی این پنل نیز بعنوان شلفی برای وسایل تزیینی استفاده شده است.


دکوراسیون فضاهای کوچک

یک فضای کوچک بهترین فرصت برای استفاده از رنگ مورد علاقه شماست! بدون اینکه به طراحی سایر نقاط منزل لطمه وارد کند.


دکوراسیون فضاهای کوچک

در بالای پله های این خانه ، یک فضای خالی عجیبی قرار داشت. جای مناسبی برای قرار دادن میز نبود، برای یک مبل راحتی خیلی کوچک بود. و برای قرار دادن یک تک صندلی نیز زیاد بزرگ به نظر می رسید. بنابراین با قرار دادن یک ست دو نفره کوچک و تزیین دیوارهای اطراف آن با چراغ های دیواری یک فضای مناسب برای مطالعه ایجاد کردند.


دکوراسیون فضاهای کوچک

در اینجا از یک فضای کوچک بهترین استفاده شده است: از فضای روی دیوارها برای ایجاد قفسه و شلف کمک گرفته شده .

همچنین با ایجاد کشوهایی در زیر تخت، از فضای زیر تخت برای ذخیره سازی بیشتر فضا استفاده شده است.

دکوراسیون فضاهای کوچک

یک طراحی خلاقانه برای یک فضا ی کوچک! از کمترین متراژ بصورت بهینه استفاده شده است. در این دیزاین هم اتاق خواب داریم و هم اتاق کار.


دکوراسیون فضای کوچک

اینجا یک اتاق خواب بسیار کوچک داریم . رنگ کردن دیوارها به رنگ روشن به بازتر شدن فضای اتاق کمک میکند. و رنگ آبی نفتی تخت یک تضاد زیبا در طراحی به وجود آورده است. و طبق روال همیشگی اتاق های کوچک، در زیر تخت کشوهایی قرار داده شده تا امکان استفاده از فضای خالی زیر تخت به وجود آید.


دکوراسیون فضاهای کوچک

یک نمونه دیگر از یک اتاق کوچک و زیبا . در اینجا برای فضاسازی بیشتر در زیر تخت از کشو و کمد استفاده شده است. و یک کنج دنج زیبا را به وجود آورده است.


دکوراسیون فضاهای کوچک

یک ایده زیبا برای عاشقان کتاب!  در کنار پنجره بزرگ نشیمن قفسه هایی بعنوان کتابخانه تعبیه شده که جلوه زیبایی به این فضا میدهد. این دیزاین برای کسانی مناسب است که علی رقم فضای کوچک منزل، مایلند تا کتابخانه شخصی خود را داشته باشند.


دکوراسیون فضاهای کوچک

در این دیزاین به طور هوشمندانه فضای کافی برای سه کودک طراحی شده است. از طرفی طراحی اتاق متناسب با سن کودکان می باشد که فضای راحتی را برای آنها به وجود می آورد .

در پایان پیشنهاد میکنیم که اگر منزل کوچکی دارید .حتما از آیینه های دکوریتو در طراحی داخلی خود بهره ببرید. چرا که وجود آینه ها در فضای منزل علاوه بر زیبایی حس بازتر بودن فضا را القا می کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 5 =