اشتباهات رایج در دکوراسیون داخلی منازل ۱

پاک کردن لکه شمع از روی پارکت
چگونه لکه شمع را از روی کف پوش چوبی پاک کنیم؟
ژانویه 18, 2021
نمایش همه

اشتباهات رایج در دکوراسیون داخلی منازل ۱

اشتباهات رایج در دکوراسیون های داخلی
 • قبل از اینکه خانه خود را انتخاب کنید، اقدام به خرید لوازم ننمایید

تا زمانی که از فضای خود ابعاد دقیق نداشته باشید و مدتی در آن زندگی نکنید. کاستی های دکوراسیون و اثاثیه خود را متوجه نخواهید شد. گرچه همیشه خرید مبلمان وسوسه انگیز است. اما برای داشتن یک دکوراسیون داخلی بی نقص و زیبا باید کمی صبر داشته باشید!

خرید مبلمان

 • نا دیده گرفتن پنجره ها

هیچ چیز به اندازه یک پرده جذاب که تا سطح زمین کشیده شده باشد. برای یک دکوراسیون عالی نیست! میل پرده خود را در نزدیکی سقف نصب کرده. و پرده های بلند خود را به آن وصل نمایید. نمای آن عالی خواهد بود.

پرده های پذیرایی

 • دیوارهای سفید و بدون طرح

اکثر افراد تنها دیوارها را با یک قلمو رنگ رنگ می کنند. اما صبر کنید! با استفاده از یک کاغذ دیواری و یا حتی شابلون های رنگ می توانید روحی تازه به فضای خود بدهید. و طراحی آن را شیک و به روز نمایید.

طرح دیوارها

 • عدم نظم و چیدمان وسایل درحمام

در حمام خود از تم رنگی مانند عکس زیر استفاده نمایید. لوسیون ها و کرم ها را در کنار هم قرار دهید. و شامپوها در یک قسمت دیگر کنار هم جای داده شوند. به این صورت هم نظم و ترتیب خواهند داشت و هم طراحی زیبایی را ایجاد می کنند.

چیدمان حمام

 • استفاده از پرده حمام های ارزان قیمت

معمولا در حمام ها برای پوشاندن وان و یا دوش از پرده حمام های معمولی و ارزان قیمت استفاده میکنند. اما استفاده از پرده های فابریک با رنگ های جذاب و زیبا می تواند. روح تازه ای را به حمام بخشیده و فضای آن را به کلی دگرگون نماید.

دکوراسیون حمام

 • استفاده از مبلمان بسیار بزرگ

در فضاهای کوچک استفاده از مبلمان های بسیار بزرگ مانند آنچه در تصویر زیر می بینیم یک اشتباه محض می باشد . زیرا هم فضا را خفه می کند و هم حس نا هماهنگی را منتقل می نماید.

ناهماهنگی مبلمان

 • استفاده از مبلمان خیلی کوچک

از طرف دیگر استفاده از مبلمان های کوچک نیز اشتباه می باشد. نباید فضای خالی زیادی در دکوراسیون داخلی وجود داشته باشد. مبلمان کاملا باید متناسب با فضا انتخاب شوند.

مبلمان خیلی کوچک

 • نادیده گرفتن دکوراسیون ورودی منزل

حتی اگر در آپارتمان زندگی می کنید باید جلوی درب ورودی منزل خود را به نحوی مناسب بیارایید. این مهم می تواند بصورت قرار دادن پادری یا یک گلدان گل در جلوی درب ورودی انجام شود.

دکوراسیون ورودی

 • شلوغ نمودن بیش از حد راهروی ورودی

راهروری ورودی منزل نباید خیلی شلوغ و پر از چیدمان باشد. قرار دادن محلی برای آویزان کردن کت و نگداری کفش ها کافی ست! چیدمان این قسمت از منزل باید مینیمال باشد.

راهروی ورودی

 • شلوغ کردن بیش از اندازه آشپزخانه

آشپزخانه های کوچک نباید بیش از اندازه با وسایل زینتی شلوغ شوند. خالی بودن روی کانترها و اپن آشپزخانه باعث ایجاد شدن حس باز تر بودن فضا می شود. و البته در این مکان ها باید تا حد امکان از رنگ های روشن استفاده نمود.

دکوراسیون آشپزخانه

 • از چراغ های استاندارد استفاده نمایید

یکی از بایدهای دکوراسیون وجود نور کافی در فضا می باشد. سعی کنید از لامپ ها و روشنایی های استاندارد استفاده کرده و فضا را تاریک نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 3 =