آشنایی بیشتر با دکوراسیون داخلی

راهنمای خرید پرده
راهنمای خرید پرده
ژوئن 22, 2020
انواع کابینت
آشنایی با انواع کابینت
جولای 12, 2020
نمایش همه

آشنایی بیشتر با دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی

دکوراسیون (Decoration) یعنی آراستن، چیدن و مرتب کردن. دکوراسیون داخلی در واقع شامل طرز چیدن و انتخاب مناسب اسباب و اثاثیه در محیط خانه و کار می باشد. داشتن یک دکوراسیون داخلی مناسب در خانه باعث گرمی و آرامش، در محیط های اداری باعث ایجاد فضایی مناسب و امن برای کار کردن می شود.

انواع دکوراسیون داخلی منزل:

 1. سبک مدرن

این سبک دارای زیبایی بدون پیچیدگی بوده و باعث تعریف طراحی از دریچه جدیدی شده است. از ویژگی بارز آن استفاده ی حداقل از رنگ ها با احجام ساده و کشیده در فضا است. شاید در خانه هایی به این سبک بیش تر رنگ های سفید، طوسی و خنثی را دیده باشید و سادگی بیش از اندازه وسایل توجهتان را جلب کرده باشد. یکی دیگر از ویژگی های مهم در این سبک پنجره های بزرگ هستند. در این سبک اصطلاحا گفته می‌شود که خانه‌های مدرن، فضاهای داخلی را بیرون برده و برعکس آن فضاهای خارجی را به داخل منزل می‌آورند.

دکوراسیئن به سبک مدرن

 1. سبک کلاسیک

طراحی داخلی به سبک کلاسیک بر اساس اهداف آرمانی امپراطوری یونان و روم، یعنی « نظم، تقارن و تعادل » بنیانگذاری شد عنصر اصلی در سبک کلاسیک استفاده از نقطه « کانونی » در محدوده ای است که در آن تعادل بصری ایجاد شده است. عظمت و شکوه معماری در دکوراسیون سبک کلاسیک هم دیده می شود ؛ سبکی که در تمام جوانب وزین و با ابهت است حتی در متریال و وسیله هایی که به این سبک چیره می شوند.در این سبک رنگ های ملایم و طرح و نقش ظریف بر روی سطوح، حرف اول را می زنند.

 1. سبک مدیترانه ای

سبک مدیترانه ای، تصاویری از سکونت گاه های ساحلی، آب های درخشان فیروزه ای، روزهای آفتابی و غروب های پر احساس را تداعی می کند. طراحان برای ایجاد این تداعی از رنگ های شاد و یا از نور و هوای فضای بیرون استفاده می کنند.

دکوراسیون مدیترانه ای

 1. سبک ساحلی

سبک دکوراسیون ساحلی با الهام از طبیعت ساحل و دریا، فضایی آرامش بخش و دوست داشتنی را در داخل خانه به وجود می آورد که بخاطر همین خصوصیات، یکی از سبک های محبوب و پرطرفدار بین مردم جهان به حساب می آید. برای داشتن دیزاین ساحلی می توانید به راحتی از المان هایی مانند صدف، وسایل حصیری، چوب و …. استفاده نمایید.

سبک ساحلی

 1. سبک معاصر

همانطور که مشخص است معاصر به زمان حال اشاره دارد؛ بنابراین سبک معاصر از هیچ قانونی پیروی نمی کند مگر مد های روز! پس قانون شکنی سبک ها را در آن ممکن است ببنید. قانون شکنی به این معنا که ممکن است المان هیچ مشخصه خاصی در آن دکوراسیون مشاهده نکنید اما به خوبی ببینید که چطور همه چیز از مدرن تا قدیمی در کنار یکدیگر قرار گرفته اند.

 1. سبک روستیک

یژگی سبک روستیک استفاده از اشکال و بافت ارگانیک طبیعت در دکوراسیون داخلی است؛ حال و هوای خانه و زندگی ساده روستایی برای شما تداعی می شود.

سبک روستیک

 1. سبک صنعتی

سبک دکوراسیون صنعتی یکی از سبک های دکوراسیون پرطرفدار می باشد که با ترکیب عناصر قدیمی و مدرن، فضایی خاص و منحصر به فرد در خانه به وجود می آورد.

سبک صنعتی

نکاتی که باید در دکوراسیون داخلی در نظر بگیرید

ایجاد نقطه تمرکز

نقطه تمرکز در اجرای دکوراسیون داخلی در واقع اولین قدمی است که دکوراتور پیش می رود. به عنوان مثال نقطه تمرکز می تواند دیواری باشد که بر اساس آن سایر وسایل چیده می شوند و مرکز توجه آن قسمت از خانه قرار می گیرد.

نکته مهمی که می توان به آن اشاره کرد ورودی خانه می باشد، به این صورت که اگر ورودی خانه شما دارای فضایی بزرگ می باشد سعی کنید با استفاده از چند شی یا دکور خاص و ارزشمند آن قسمت را منحصر به فرد نشان دهید تا افراد با ورود به خانه در همان ابتدا مجذوب چیدمان زیبای خانه شوند.

افراط نکردن در یک چیز

زیاده روی در استفاده از یک شی یا رنگ از جذابیت و آرامش حاکم بر دکوراسیون شما می کاهد.

خانه خود را گرم کنید

اگر احساس می کنید خانه شما سرد و بی روح می باشد می توانید با استفاده از عناصر طبیعی همچون چوب و یا استفاده از گل های طبیعی به خانه خود گرما ببخشید و از آن لذت ببرید.

جادوی نور و روشنایی در دکوراسیون

نور و روشنایی از جمله فاکتورهای مهم در دکوراسیون داخلی به شمار می‌روند. شاخه های نوری می تواند نور طبیعی یا انواع لوستر ها باشد. نکاتی که نور پردازی به آن توجه داشت می تواند شامل یک یا تمامی موارد المان های زیر باشد.

 • قرارگیری شاخه های نوری
 • تناسب سبک شاخه های نوری با سبک کلی دکوراسیون داخلی خانه
 • شدت و میزان نور در هر مکان
 •  رنگ نوری که به کار برده شده

نکته: تمامی مواردی که در بالا به آن از شاخه های نوری به آن اشاره شد، همگی در ایجاد یک فضای زیبا، دلفریب و منحصر به فرد نقش به سزایی دارند.

این نکته بسیار مهم را باید به یاد داشته باشیک، نقطه‌های متمرکز روشنایی در کنار تاریکی، زیبایی چشم نوازی را ایجاد می‌کند.
اما نکته دیگری که بهتر است رعایت شود این است که در استفاده از المان‌های نوری اعتدال را رعایت کنیم. این بدان معنا است اجازه دهیم تا نورهای نقطه‌ ای، از میان تاریکی به چشم آیند و در عین حال چشم را نزنند. در واقع باید در به کارگیری این فاکتور زیاده روی نکرد.

استفاده از رنگ های خاص

بعضی از افراد به رنگ های خاص علاقه بسیاری دارند و دوست دارند دیوار های خانه خود را به رنگ مورد علاقه خود رنگ آمیزی کنند اما از اینکه پس از مدتی پشیمان شوند و یا مورد پسند دیگران نباشد از این کار خودداری می کنند؛ زیبایی و خاص بودن یک دکوراسیون داخلی همان طور که که در بالا به آن اشاره شد زیاده روی در یک چیز نیست.

شما می توانید زمانی که به رنگ خاصی علاقه مند هستید یکی از دیوارهای منزل خود را برای این رنگ در نظر بگیرید و سایر دیوار ها را با کاغذ دیواری و یا رنگ های دیگر ترکیب کنید.

در رنگ آمیزی دیوار ها هر چه جسورتر و البته با دقت عمل کنید مطمئنا فضایی زیبا تر و منحصر به فرد خلق می شود. نکته دیگری که در این قسمت باید به آن اشاره کرد عدم استفاده از رنگ سفید بر روی تمامی دیوار ها می باشد؛ بسیاری از افراد برای راحتی و جلوگیری از سردرگمی خود رنگ سفید را برای تمام خانه انتخاب می کنند که این کار صحیح نمی باشد زیرا یک خانه یکنواخ و بی روح تحویل شما داده می شود.

محیطی زنده با استفاده از گل های آپارتمانی

گل و گیاه یک از بهترین عناصر طبیعت محسوب می شوند که می توانید آن را در خانه به کار ببرید.
رنگ سبز گیاهان به طراوت و جریان زندگی در فضا می‌افزاید و رشد آنان به طور مستقیم در روحیه افراد تاثیرگذار خواهد بود. استفاده از گیاهان تنها جنبه ی زیبایی و روحیه بخشی را به همراه نخواهد داشت، بلکه علاوه بر زیبا شدن فضا با گیاهان، می‌توان به بهبود کیفیت هوایی که موجود است نیز کمک کرد.

Summary
آشنایی بیشتر با دکوراسیون داخلی
Article Name
آشنایی بیشتر با دکوراسیون داخلی
Description
دکوراسیون یعنی آراستن، چیدن و مرتب کردن. دکوراسیون داخلی در واقع شامل طرز چیدن و انتخاب مناسب اسباب و اثاثیه در محیط خانه و کار می باشد.
Author
Publisher Name
esfahanparde
Publisher Logo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − ده =